شليك سريع ترين موشك جهان توسط سپاه

سپاه پاسداران در ادامه رزمايش خود موشك پرسرعتي را با موفقيت تمام شليك كرد كه
نه تنها آمريكا بلكه هيچ كشور ديگري، در جهان نمونه آن را در اختيار ندارد.
گزارش خبرگزاري ها از منطقه عملياتي رزمايش پيامبر اعظم(ص)3 حاكي است كه در ادامه اين رزمايش تعداد ديگري از موشك هاي دوربرد نيروي هوايي سپاه آزمايش شد اما آنچه شگفتي جهانيان را برانگيخته است شليك انواع موشك هاي ساحل به دريا، سطح به سطح، دريا به هوا است كه برد آن ها تا 350كيلومتر هم مي رسد.
يكي از ويژگي هاي بسيار مهم اين موشك ها امكان شليك آنها در هر وضعيت جوي و هر ساعت از شبانه روز است.
بنابراين گزارش از ميان موشك هاي شليك شده در دريا آنچه بيش از همه مورد توجه قرار گرفته شليك موفق اژدر «حوت» است كه سريع ترين موشك زيرسطحي جهان محسوب مي شود.
اين گزارش مي افزايد:
سرعت اين موشك 100متر بر ثانيه است و هيچ ناوي هرچند مجهز به سيستم هاي ضد موشك هاي دريايي باشد نمي تواند از تيررس «حوت» فرار كند.
موشك هاي ساحل به دريا با برد 350كيلومتر از ديگر آزمايش هايي بود كه به طور كاملا موفق شليك شد.
بنابراين گزارش همچنين تاكتيك «حضور در همه جا به گونه اي كه در هيچ جا ديده نشوند»، از ديگر طرح هايي بود كه نيروي دريايي سپاه با موفقيت در اين رزمايش به اجرا گذاشت.
با توجه به اينكه ماموريت اصلي نيروي دريايي سپاه از شمالي ترين نقطه خليج فارس تا تنگه هرمز است، انجام عمليات هاي برق آسا با كمترين امكان رؤيت و با استفاده از تجهيزات مدرن از ديگر اقداماتي بود كه توسط نيروهاي دريايي سپاه با موفقيت انجام گرفت.
خروج سرمايه ها از بورس آمريكا از بازتاب اوليه رزمايش سپاه
در همين حال كارشناسان اقتصادي آمريكا در واكنش به اين رزمايش و توانمندي ايران در توليد نسل جديدي از شهاب 3 به صورت صددرصد داخلي تاكيد كردند: صلابت مانورهاي نظامي ايران بورس نيويورك را در آستانه فروپاشي قرار داده است. اين كارشناسان در گفت وگو با رسانه هاي بين المللي اين كشور تاكيد كردند با توجه به قدرت مانور نظامي ايران و آزمايش پيشرفته ترين موشك هاي ساخت داخل اين كشور بورس نيويورك به تدريج از هم خواهد پاشيد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از پايگاه خبري ماركت واچ، قدرت مانور نظامي ايران و آزمايش موشك هاي پيشرفته ساخت داخل اين كشور، آمريكايي ها را به شدت نگران كرده و با توجه به اين موضوع كه ضريب امنيت مبادلات تجاري آمريكايي ها در روز پنجشنبه 10 جولاي از خط قرمز نيز گذشت، كارشناسان اقتصادي آمريكايي، فروپاشي بورس نيويورك را در آينده نزديك پيش بيني كردند.
بر اساس اين گزارش، سرمايه گذاران خارجي و داخلي در بورس نيويورك، در حال خارج كردن سرمايه هاي خود از اين بورس هستند و معتقدند ديگر آمريكا، هيچ امنيتي براي سرمايه گذاري ندارد.
اين گزارش حاكيست، با توجه به آخرين ساعات مبادلات بورس نيويورك، شاخص سهام «داو جونز»، «نزدك» و «اس اندپي» به ترتيب
2.08درصد، 2.06 درصد و 2.28 درصد كاهش داشته است.
رئيس ستاد مشترك آمريكا: ايراني ها به فناوري خوبي
دست يافته اند
رئيس ستاد مشترك ارتش آمريكا هم در واكنش به آزمايش موشكي ايران در رزمايش پيامبر اعظم 3 گفت كه اين آزمايش نشان داد ايران به فناوري بسيار پيشرفته دست پيدا كرده است.
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري آسوشيتدپرس، دريادار «مايكل مولن» روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به آزمايش موشكي اخير ايران و توانمندي موشك شهاب 3 كه در رزمايش اخير مدل جديدي از آن آزمايش شد، گفت: «اين موشك دوربرد است و اين توانايي از اين زاويه در بلندمدت در اين منطقه از جهان افزايش مي يابد.»
وي ادامه داد: «اين امر نشان مي دهد آنها به فناوري بسيار خوبي دست يافته اند و به توسعه آن ادامه مي دهند. اين بخشي از مسئله است كه براي بهبود اين فناوري طرح ريزي شده و زماني مطرح مي شود كه بطور حتم براي ارايه پيام است.»
اين فرمانده آمريكايي با تكرار مواضع قبلي خود در ادامه رويكرد ديپلماتيك در قبال ايران گفت: «من هنوز در اين موضع هستم كه نياز است فشارهاي ديپلماتيك و بين المللي را بر ايراني ها با سرعت و شدت هرچه بيشتر ادامه دهيم تا شاهد باشيم مي توانيم اين تنش ها را حل كنيم يا خير.»

منابع : روزنامه کیهان ، شنبه 22 تیر 87

 

لطفا در صورت استفاده از مطالب سایت حتما نام سایت قید شود

صفحه اصلی

نقشه سایت

تماس با ما

نظرات شما

معرفی کتاب
نظر سنجی
آمار سایت